AktuelPDR BLOG YAZILARI İÇİN TIKLAYINIZ (ANASAYFA)[Yorum Yapılan Son Konular]kaynaştırma raporuna itiraz.

  • 4 Yanıt
  • 4347 Gösterim
*

Çevrimdışı egeli

  • *****
  • 170
kaynaştırma raporuna itiraz.
« : Aralık 08, 2009, 12:55:11 ÖS »
40 gün içerisinde kaynaştırma raporuna itiraz hakkımız var diye biliyorum.Bunun için izlememiz gereken yol nedir biliyor musunuz.Çok acil!!!!
*

Çevrimdışı egeli

  • *****
  • 170
Ynt: kaynaştırma raporuna itiraz.
« Yanıtla #1 : Aralık 09, 2009, 13:06:18 ÖS »
MADDE 18 – (1) Özel eğitim hizmetleri kuruluna yapılacak itirazlarda aşağıdaki hususlara dikkat edilir:

          a) Veli, eğitsel değerlendirme ve tanılama ile yerleştirme kararlarının her birine birer defa olmak üzere, kararın kendisine tebliğ edildiği tarihten itibaren 60 gün içinde itiraz edebilir.

          b) Okul ve kurumlardaki rehberlik ve psikolojik danışma hizmetleri yürütme komisyonu, okula/kuruma kayıt tarihinden itibaren en az 70 iş günlük izleme süreci sonucunda öğrenciyle ilgili eğitsel değerlendirme ve tanılama ya da yerleştirme kararının uygun bulunmaması hâlinde yeniden değerlendirilmesi isteğiyle özel eğitim hizmetleri kuruluna itiraz edebilir.

          c) Eğitsel değerlendirme ve tanılama ile yerleştirme kararlarıyla ilgili özel eğitim hizmetleri kuruluna yapılacak itirazlar incelenerek en geç 30 gün içerisinde sonuçlandırılır. Sonuç, veliye, okula/kuruma ve RAM’a yazılı olarak bildirilir.

          ç) Özel eğitim hizmetleri kuruluna yapılacak itirazların değerlendirilmesinde, gerektiğinde üniversitelerin ilgili bölümleri ile ilgili meslek elemanlarının görüş ve önerileri dikkate alınır.

*

Çevrimdışı elifile

  • ****
  • 49
  • Hayat bir gündür, o da bugündür.
Ynt: kaynaştırma raporuna itiraz.
« Yanıtla #2 : Aralık 09, 2015, 16:31:45 ÖS »
Konu açılalı yıllar yıllar  olmuş ama bu itiraz İlçe Özel Eğitim Hizmetleri Kurulu'na mı oluyor acaba?

Ynt: kaynaştırma raporuna itiraz.
« Yanıtla #3 : Mart 18, 2016, 09:19:48 ÖÖ »
otistik bir öğrencimize kaynaştırma kararı çıkmış. özel eğitim sınıfına alınması için itirazda bulunacağız. öğrenci okula devam edemiyor sınıfa uyum sağlayamıyor. not: altı da bezleniyor.

Ynt: kaynaştırma raporuna itiraz.
« Yanıtla #4 : Mart 18, 2016, 10:03:58 ÖÖ »
itirazlar İlçe Özel Eğitim Hizmetleri Kurulu'na oluyor fakat burada hassas nokta velinin de sizinle hemfikir olması...bu yüzden ilk önce öğrencinizin velisi ile görüşüp neden normal bir sınıfta olamayacağını ve özel eğitim sınıfının çocuğa daha etkili olacağının anlatılması...bu durumda karar hemen ve istediğiniz gibi çıkıyor, itiraz dilekçesine velinin de imzasını attırın... yoksa ilçe rama gönderiyor itiraz dilekçesini ram veli isteğine göre hareket ediyor.