AktuelPDR BLOG YAZILARI İÇİN TIKLAYINIZ (ANASAYFA)[Okunmamış Son Konular]


[Değişiklik Olmuş Konular]Kaynaştırma Raporuna İtiraz

 • 8 Yanıt
 • 4672 Gösterim
*

Çevrimdışı egeli

 • *****
 • 159
Kaynaştırma Raporuna İtiraz
« : Aralık 08, 2009, 12:55:11 ÖS »
40 gün içerisinde kaynaştırma raporuna itiraz hakkımız var diye biliyorum.Bunun için izlememiz gereken yol nedir biliyor musunuz.Çok acil!!!!
*

Çevrimdışı egeli

 • *****
 • 159
Ynt: Kaynaştırma Raporuna İtiraz
« Yanıtla #1 : Aralık 09, 2009, 13:06:18 ÖS »
MADDE 18 – (1) Özel eğitim hizmetleri kuruluna yapılacak itirazlarda aşağıdaki hususlara dikkat edilir:

          a) Veli, eğitsel değerlendirme ve tanılama ile yerleştirme kararlarının her birine birer defa olmak üzere, kararın kendisine tebliğ edildiği tarihten itibaren 60 gün içinde itiraz edebilir.

          b) Okul ve kurumlardaki rehberlik ve psikolojik danışma hizmetleri yürütme komisyonu, okula/kuruma kayıt tarihinden itibaren en az 70 iş günlük izleme süreci sonucunda öğrenciyle ilgili eğitsel değerlendirme ve tanılama ya da yerleştirme kararının uygun bulunmaması hâlinde yeniden değerlendirilmesi isteğiyle özel eğitim hizmetleri kuruluna itiraz edebilir.

          c) Eğitsel değerlendirme ve tanılama ile yerleştirme kararlarıyla ilgili özel eğitim hizmetleri kuruluna yapılacak itirazlar incelenerek en geç 30 gün içerisinde sonuçlandırılır. Sonuç, veliye, okula/kuruma ve RAM’a yazılı olarak bildirilir.

          ç) Özel eğitim hizmetleri kuruluna yapılacak itirazların değerlendirilmesinde, gerektiğinde üniversitelerin ilgili bölümleri ile ilgili meslek elemanlarının görüş ve önerileri dikkate alınır.

*

Çevrimdışı elifile

 • ****
 • 52
 • Hayat bir gündür, o da bugündür.
Ynt: Kaynaştırma Raporuna İtiraz
« Yanıtla #2 : Aralık 09, 2015, 16:31:45 ÖS »
Konu açılalı yıllar yıllar  olmuş ama bu itiraz İlçe Özel Eğitim Hizmetleri Kurulu'na mı oluyor acaba?

Ynt: Kaynaştırma Raporuna İtiraz
« Yanıtla #3 : Mart 18, 2016, 09:19:48 ÖÖ »
otistik bir öğrencimize kaynaştırma kararı çıkmış. özel eğitim sınıfına alınması için itirazda bulunacağız. öğrenci okula devam edemiyor sınıfa uyum sağlayamıyor. not: altı da bezleniyor.

Ynt: Kaynaştırma Raporuna İtiraz
« Yanıtla #4 : Mart 18, 2016, 10:03:58 ÖÖ »
itirazlar İlçe Özel Eğitim Hizmetleri Kurulu'na oluyor fakat burada hassas nokta velinin de sizinle hemfikir olması...bu yüzden ilk önce öğrencinizin velisi ile görüşüp neden normal bir sınıfta olamayacağını ve özel eğitim sınıfının çocuğa daha etkili olacağının anlatılması...bu durumda karar hemen ve istediğiniz gibi çıkıyor, itiraz dilekçesine velinin de imzasını attırın... yoksa ilçe rama gönderiyor itiraz dilekçesini ram veli isteğine göre hareket ediyor.

Ynt: Kaynaştırma Raporuna İtiraz
« Yanıtla #5 : Ekim 06, 2016, 12:23:07 ÖS »
merhaba arkadaşlar, bir öğrencimizin tam zamanlı kaynaştırma raporuna itiraz etmiştik milli eğitim bizden bir tutanak istemiş. veli ve okul arasında yapılıyormuş. kimse nasıl bir şey olduğunu bilmiyor! böyle bir tutanak hazırlayan var mı? yardımcı olursanız çok sevinirim

Ynt: Kaynaştırma Raporuna İtiraz
« Yanıtla #6 : Ekim 06, 2016, 14:40:35 ÖS »
hocam siz nereye itiraz ettiniz ki milli eğitim sizden tutanak istedi onu anlamadım.. ama tam zamanlı kaynaştırma öğrencisi için tekrardan bireysel gelişim raporu doldurup rama göndermeli ve tekrardan tanılama isteyebilirsiniz..bazen bu şekilde karar değişebiliyır ya öğrenci normal eğitim öğretim oluyor ya da orta düzey zihinsel engelli çıkabiliyor ona göre de çalıştığınız yerde özel eğitim okulu varsa yerleştirmesi oraya yapılıyor..

Ynt: Kaynaştırma Raporuna İtiraz
« Yanıtla #7 : Ekim 06, 2016, 14:57:28 ÖS »
hocam öğrenci 1. sınıf anasınıfında rapor alınmış ve normal sınıfta devam edebilecek bir öğrenci değil veli de özel eğitim sınıfı istiyor. ben de sizin dediğiniz gibi biliyordum ama burada farklı oluyormuş ilçe özel eğitim kurumuna itiraz ettik çocuğun durumunun ağır olduğunu ve sınıfta yapamadığını belirttik bir üst yazı ve benim raporumla. bugün milli eğitim arayıp bireysel gelişim raporunu ve bir tutanak istemiş müdür yardımcım anlamamış sormamış da zaten veli ve okulla yapılan bir tutanakmış hocam dedi. ben de bilmiyorum nasıl bir tutanak istediklerini. öğrencinin sınıfta yapamadığına dair veli sınıf öğretmeni ve benim imzam olan bir tutanak yazacam sanırım.

*

Çevrimdışı El!f

 • ******
 • 2939
Ynt: Kaynaştırma Raporuna İtiraz
« Yanıtla #8 : Ekim 06, 2016, 16:40:46 ÖS »
sizin görüşünüz ile ilgili ayrı bir rapor istemişler sanırım, başka yazan öğretmen varsa danışabilirsiniz