AktuelPDR BLOG YAZILARI İÇİN TIKLAYINIZ (ANASAYFA)[Okunmamış Son Konular]


[Değişiklik Olmuş Konular]Başarısızlık Nedenleri Anketi değerlendirme raporu

  • 5 Yanıt
  • 3565 Gösterim
Başarısızlık Nedenleri Anketi değerlendirme raporu
« : Nisan 26, 2013, 17:25:27 ÖS »
Çalıştığım okulda 4. sınıf öğrencilerine uyguladığım BNA sonuç raporu ektedir. Sonuç raporu 21 sayfadır ve kız - erkek öğrenciler ayrı ayrı değerlendirilmiş, öneriler kısmı ile rapor desteklenmiştir. Umarım işinize yarar...
*

Çevrimdışı Kont007

  • *****
  • 2077
  • Kendinle Aran İyiyse, Kimseyle Derdin Olmaz..
Ynt: Başarısızlık Nedenleri Anketi değerlendirme raporu
« Yanıtla #1 : Nisan 26, 2013, 19:31:10 ÖS »
Değerli Hocam çok büyük emek vermişsiniz. Elinize kolunuza sağlık. Detaylı ve titiz bir çalışma. Ben lisede çalışıyorum. Sizin çalışmanıza bakınca, benim kafamda da bir takım noktalar daha belirgin hale geldi. Size bir şey soracağım. idareciler, öğretmenler ve ailelere birtakım öneriler/tavsiyeler yazılmış raporunuzda. Siz bunları mesai arkadaşlarınıza ve ailelere söylediniz mi? Bu raporun örneğini idareye sundusnuz mu? Bu rapor kapsamında neler yapmayı düşünüyorsunuz? Cveap verirseniz mutlu olurum. Sevgiyle kalın..

Ynt: Başarısızlık Nedenleri Anketi değerlendirme raporu
« Yanıtla #2 : Mayıs 03, 2013, 15:45:31 ÖS »
Öncelikle teşekkürler hocam. Sizle paylaştığım rapor idareye sunduğum rapor. Hala rapora yönelik bir cevap almadım ama :) Bunun yanında her sınıf bazında daha kısa ama genellikle anket sonucu ortaya çıkan soruna yönelik çözüm önerileri ve yaklaşım tarzları üzerine hazırladım. Ailelere seminer zamanında anlattığım ve üstünde durduğum noktalar oldu. Aile ye olan önerilere daha fazla yer ayırmamın sebebi, okul başarısının artırılmasının aile eğitimi ve bilinçlenmesi noktasında olabileceğini düşündüğümden.

Ynt: Başarısızlık Nedenleri Anketi değerlendirme raporu
« Yanıtla #3 : Mayıs 03, 2013, 15:49:38 ÖS »
Şu an çalıştığım okula mart ayında geldim. İkinci dönem ortalarında uyguladığım bir anketti. Sonucunda öğretmenlere sözel ve yazılı geri dönüt verdim. İdareye yazılı rapor halinde sundum. Veli el broşürleri hazırladım. Velilere vereceğim seminerlerde anket sonuçlarında bahsettim. En çok işaretlenen maddeler ve çözüm yolları neler olabilir onlar üzerinde durdum. Veli görüşmelerinde öğrencisinin anket sonucu hakkında bilgi verdim. Ama önümüzdeki yıl sene başında problem tarama ve başarısızlık nedenlerini bir arada uygulayıp sonucu karşılaştırıp detaylı bir çalışma yapmayı planlıyorum.

Ynt: Başarısızlık Nedenleri Anketi değerlendirme raporu
« Yanıtla #4 : Haziran 10, 2013, 15:42:06 ÖS »
teşekkürler:)

Ynt: Başarısızlık Nedenleri Anketi değerlendirme raporu
« Yanıtla #5 : Haziran 10, 2013, 15:51:55 ÖS »
hocam ayrıntılı bakmadım ama güzel bir çalışma olmuş emeğinize sağlık...