AktuelPDR BLOG YAZILARI İÇİN TIKLAYINIZ (ANASAYFA)

[Yorum Yapılan Son Konular]

Öğrenci profili

• 8 Yanıt
  • 1620 Gösterim
*

no_education

Öğrenci profili
« : Haziran 04, 2013, 12:39:47 ÖS »
Değerli arkadaşlar bulunduğum ilçede ne yazık ki bazı okullara elit öğrenciler gidiyor. Bizim okulda bir nevi kenar mahalle okulu muamelesi görüyor. Okulumuzun dibinde oturan insanların başka okula gittiğini görmek çok zoruma gidiyor ve bunu kendime hakaret olarak görüyorum.
Bu durumu değiştirmek istiyorum. Bunun için üst mercilerin pek birşey yaptığını söylemem ve yapacağını da pek sanmıyorum. Ben de kendi çapımda zihnimde birşeyler oluşturmaya çalışıyorum. Mesela "okuluna sahip çık" tarzında bir proje oluşturulup bu konuda olumlu değişiklikler elde etmek mümkün olabilir mi?
Sizlerin önerileri neler. Nasıl birşeyler yapabiliriz?

*

selermasin

Ynt: Öğrenci profili
« Yanıtla #1 : Haziran 04, 2013, 13:55:13 ÖS »
hocam bu durumda olan çok yer var.velileri haklı görüyorum bi açıdan.çok daha iyi imkanlarda okuması varken, öğrenci profili iyi olmayan bi okula çocuklarını göndermek istemiyorlar.o okullar o kdar cazip iken de projelerin işe yarayacağını düşünmüyorum açıkçası.mali destek bulup okulu cazip hale getirmek daha işlevsel geliyor.örnek vereyim: benim okulum 2 yıllık bi bina.ben gelmeden önceki yıl köy okuluna benzer bi binası varmış ve bölgenin en kötü okulları arasındaymış.benm tayinimin çıktığı yıl yeni yapılan binaya ilk kez geçildi ve okulum bölgenin en iyi, eğitimi en güzel okullarından biri oldu.velileri geçtim, mevki sahibi insanlar da bizim okula göndermek için ilçeden araya aracı koymaya başladı..okulun cazibesi öğrenci çekince, öğrenci profili ister istemez değişiyor ve sözüm burda bitiyor.. :) 

*

no_education

« Yanıtla #2 : Haziran 04, 2013, 14:06:05 ÖS »
malesef eğitimin kalitesinden ya da binanın yetersizliğinden değil sorun. Romen öğrencileri resmen arındırıyorlar kendilerinden. Yapılan çalışmalar, etkinlikler ilçede başka okulda olmuyor ama öğrenci profili değişmiyor bir türlü.

*

selermasin

« Yanıtla #3 : Haziran 04, 2013, 14:20:29 ÖS »
bu durumu idarenin ilçeyle görüşüp eşit bi dağılım yapması daha iyi olabilir.romen öğrenciler kendi potansiyelindeki okulu tercih edeceği için çocuğunun o ortamda bulunmasını istemeyen veli uzak da olsa başka okula göndermeyi yeğler..sizin okul için zorunluluk gerekiyor biraz hocam.kayıt alanı kuralına riayet edilmesini sağlamaya çalışmalı okul idaresi.

*

no_education

« Yanıtla #4 : Haziran 04, 2013, 14:26:43 ÖS »
İşte sorun o ki o zorunluluğu yapacak üst merciler yok ne yazık ki !

*

selermasin

« Yanıtla #5 : Haziran 04, 2013, 14:32:16 ÖS »
romen öğrencilerin yoğunluğunu dağıtmazsanız diğer öğrencileri çekemezsiniz.il mem e git gerekirse orayla konuş hocam.elinden geleni yap.baktın bi şey olmuyor romen velilere verdiğin eğitimleri artır  &:   :)  iş ilçede biter.yukarıdan emir gelmezse aynı tas aynı hamam devam ederler...

*

no_education

« Yanıtla #6 : Haziran 04, 2013, 14:38:17 ÖS »
İşte orada değişen birşey yok ne yazık ki.

*

selermasin

« Yanıtla #7 : Haziran 04, 2013, 14:44:37 ÖS »
 :-X   y)(

« Yanıtla #8 : Ekim 13, 2013, 18:22:50 ÖS »
benimle aynı durumda olanlar da varmış..zor gerçekten y=)