AktuelPDR BLOG YAZILARI İÇİN TIKLAYINIZ (ANASAYFA)[Okunmamış Son Konular]


[Değişiklik Olmuş Konular]sınıf değiştirme

  • 3 Yanıt
  • 4897 Gösterim
sınıf değiştirme
« : Eylül 16, 2008, 10:17:08 ÖÖ »
slm arkadaşlar. bizim okulda geçen yıldan sınıfta kalan bir 8. sınıf öğrencisi var. öğrenci tüm öğreetmenleri sinirlendirp öğretmenin kendisine dayak atmasını ve bunu kameraya çekip yayınlamayı düşünüyor. sınıfta yanındaki arkadaşlaıyla birlikte her türlü rahatsızlığı yapıyor.kendisiyle ve ailesiyle görüştüm. ailesine bu durumu ilettik. aile ilgilenmedi. çocuğunun sınıfını değiştirmeyi düşünüyoruz. sizce ne yapabilirim. sınıf değiştirmek bir nebze çözüm olur mu? bunun için herhangi bir yazı yazmak gerekir mi?
Ynt: sınıf değiştirme
« Yanıtla #1 : Eylül 25, 2008, 14:34:46 ÖS »
öğrencinin davranışlarıyla ilgili olarak: öğrenci bu söylediklerini yaparsa ve öğrenciyle yapacağınız çalışmalar yetersiz kalıyorsa öğrenci davranışlarını değerlendirme kurul ve üst kurulunu devreye sokmanız, öğrenciyle sözleşme imzalayıp diğer prosedür ve işlemler uygulanabilir.

anladığım kadarıyla öğrencinin sınıfını değiştirmek durumu olumlu yönde değiştirmeyeceğe benziyor.

ailenin sorunla ilgilenmesini sağlayın. aileyle idarenin görüşmesi veya sizin öğretmen ve idarecilerle yapacağınız bir ziyaret durumu değiştirir mi bilmem.

sonuç hakkında bilgilendirmeniz dileğiyle..

Ynt: sınıf değiştirme
« Yanıtla #2 : Eylül 27, 2008, 23:48:17 ÖS »
ilköğretim Kurumları Yönetmeliğimizde Öğrenci Davranışlarının Değerlendirilmesi başlıklı bölümde öğrencilerin ödüllendirileceği ve yaptırım uygulanacağı davranışlar ile ilgili açıklamalar yer almaktadır. Bilindiği gibi ilköğretimlerde yaptırımlar üçe ayrılır.
1- Uyarma
a)Sözlü Uyarma
b)Yazılı Uyarma (Ek-10)
Veli ile görüşme
2- Kınama
3- Okul Değiştirme.
Yukarıda belirttiğim yaptırımların hangi davranışlar sonrası uygulanacağı maddeler halinde yönetmelikte sıralanmış ve kimler tarafından verileceği açıklanmıştır.
Öğretmenler kurulu toplantısında oluşturulan Davranış Değerlendirme Kurulu üyeleri çok üst düzeyde problem oluşturan aileleriyle yapılan görüşmlere rağmen bir düzelme söz konusu olmayan öğrencilere yönelik olumsuz davranışına uygun yaptırım kararını alırlar. EK-11 formunu  doldurup çocuğun ailesini son kez bu konuda bilgilendirirler.

Ynt: sınıf değiştirme
« Yanıtla #3 : Kasım 04, 2015, 11:59:38 ÖÖ »
çok güzel saolun